No i mamy to!!!

Praca, zaangażowanie, kreatywność naszych uczniów oraz pomysłowość i koordynowanie projektu przez panią Ewę Wojnę, nie poszły na marne, a wręcz przeciwnie. Jesteśmy z siebie dumni - zakwalifikowaliśmy się do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Tradycyjny Sad organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Zdobyliśmy największą liczbę punktów, zajmując tym samym pierwsze miejsce w Polsce w I etapie konkursu.

Analizując cele projektu, tzn. upowszechnianie wiedzy na temat tradycyjnych odmian oraz próbę przywrócenia ich na właściwe sobie miejsce, a także zwrócenie uwagi na ekologiczne sposoby pielęgnacji drzew niepowodujące negatywnego wpływu na środowisko, bardzo nas zainteresowały. Postanowiliśmy spróbować naszych sił, tym bardziej, że mamy przyjemność mieszkać i uczęszczać do szkoły w regionie zagłębia sadowniczego.

Zgodnie z założeniami programu podjęliśmy wiele działań, które udokumentowane zostały stosownymi sprawozdaniami. Zdobywaliśmy informacje, poszerzaliśmy wiedzę związaną z prowadzeniem ekologicznego sadu, przeprowadziliśmy wywiad w doświadczonymi sadownikami z naszego regionu, przygotowaliśmy plan założenia mini sadu z dobraniem odpowiednich odmian oraz miejsca, które będzie spełniało wymagane warunki uprawowe. Wszystkie nasze działania dopełniła promocja planowanej inicjatywy wśród społeczności szkolnej, rodziców uczniów oraz lokalnemu środowisku.

Z wielką przyjemnością przyjęliśmy nominację do kolejnego etapu oraz informację o zajęciu tak wysokiej pozycji. Wygrana związana jest z profitami w postaci nagród rzeczowych oraz grantów na założenie mini sadu. Cieszymy się bardzo z możliwości dalszego udziału, ponieważ mamy już kolejne pomysły na realizację założonych celów projektu.