Warsztaty w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli cennych i ciekawych w warsztatach gastronomiczno-hotelarskich zorganizowanych Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu.

Dla uczestników przygotowano warsztaty gastronomiczne, podsumowaniem których była wspólna degustacja zrobionych potraw. Była także część warsztatowo - hotelarska, podczas której odbył się pokaz parzenia kawy, robienia drinków - w tym przypadku bezalkoholowych oraz pokaz ścielenia łóżka wraz z wykonaniem pięknych ozdób z ręcznika. Było także stoisko, na którym prowadzący spotkanie nauczyciel Krzysztof Jonaszek tłumaczył jak ważną rolę w codziennej pracy kelnera odgrywa estetyka stroju. Nie mogło zabraknąć stoiska promującego zdrowych soków z jabłka, aronii i czarnego bzu.

Nasi uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci przez Dyrekcję, Nauczycieli i Uczniów tej szkoły.