Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Szkolne Koło Czytelników i Miłośników Wiedzy ,,Pegaz”- grupa młodsza- wzięło udział w warsztatach językowych przygotowanych i przeprowadzonych przez Panią Anetę Czajkę z Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu.

Zajęcia odbyły się w Świetlicy Środowiskowej, gdzie zostaliśmy bardzo ciepło i serdecznie przyjęci. Po projekcji slajdów zawierających niezbędne informacje językowe czytaliśmy znane teksty literackie w niezwykłej odsłonie- np. ,,Lokomotywę”Juliana Tuwima w gwarze śląskiej. Atrakcyjną formą zabawy słowem były również kalambury językowe, zgadywanki, gra na skojarzenia, tworzenie słowników z wyrazami wokół pojęć. Wszyscy bardzo miło, w zabawnej atmosferze zaznaczyliśmy zasadność nietypowego święta , jakim jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zobaczcie sami…..