„Od ziarenka do czekolady”.

Dnia 10 marca 2022r. uczniowie klasy Ib uczestniczyli w wycieczce do Manufaktury Czekolady w Tarnobrzegu, gdzie wzięli udział w warsztatach„Od ziarenka doczekolady”.

W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, jak wygląda kakaowiec, mogły dotknąć i powąchać skorupę tego niezwykłego owocu. Mieli też okazję skosztować odpowiednio przygotowanego, ale nie przerobionego na płynną czekoladę nasiona. Ku zdziwieniu niektórych smak był gorzki, mimo iż powstają z niego takie słodkości. Największą atrakcją było tworzenie własnych czekoladowych lizaków, które pięknie ozdobione trafiły do zamrażarki. Kiedy czekoladowe lizaki się chłodziły, odbył się ciekawy pokaz ręcznego temperowania czekolady na granitowym blacie. Potem przyszedł czas na pakowanie gotowych i własnoręcznie wykonanych lizaków, które dzieci zabrały do domu. Po wizycie w „ Czekoladowej Chatce” udaliśmy się do Mc Donald na klasowy, integracyjny poczęstunek. Wycieczka była udana, pełna wrażeń i nowych wiadomości. Możliwość bezpośredniego spotkania z zawodem uczy dzieci przedsiębiorczości, kształtuje zainteresowania. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą nasiona kakaowca i ile pracy trzeba włożyć, by powstała z nich pyszna czekolada.