,,Pierwszaki - Trzy, dwa jeden start’’

Uczniowie klasy 1a i 1b Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Sandomierzu uczestniczyli w zajęciach integracyjno-adaptacyjnych, które prowadzone były przez wychowawców pierwszaków, psychologa i pedagoga szkolnego, wychowawczynie Świetlicy Środowiskowej w Sandomierzu oraz trenera karate Klubu ,,Trójka’’ Sandomierz. Głównym celem było nabycie przez dzieci umiejętności społecznych, pozwalających prawidłowo funkcjonować w grupie klasowej. Zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne, z zastosowaniem metod aktywizujących. Poprzez gry i zabawy ruchowe pierwszaki lepiej poznały się i nawiązały poprawne relacje koleżeńskie. Nauczyły się współpracy i czerpały radość ze wspólnej zabawy. Podczas spotkań mieli również możliwość poznania swoich mocnych stron, a także możliwość przeżycia sukcesu i satysfakcji. Zajęcia te na pewno zostaną na długo w pamięci pierwszoklasistów i pomogą im z uśmiechem wejść do społeczności szkolnej.