Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2013/2014

16 czerwca 2014 r. w Ośrodku Promowania Aktywności Kulturalnej w Sandomierzu odbyło się Rozstrzygnięcie Konkursu Profilaktycznego „ Moje miejsce w świecie mediów” organizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sandomierzu pod patronatem Burmistrza Sandomierza.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie przystąpili do realizacji zadań konkursowych. Komisja konkursowa wysoko oceniła prace plastyczne uczniów klasy IIb pod opieką wychowawczyni p. E. Grazdy.

Kategoria plakat:

1. Maja Cygan

2. Wiktoria Cygan

3. Klaudia Korol

1. Julia Sojda

2. Martyna Kosztowniak

3. Emilia Bieszczad

4. Kinga Mazur

1. Klaudia Sobieraj

2. Dominika Rydzik

3. Stanisław Prokopowicz

Uczniowi ci otrzymali pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, pozostali uczniowie za uczestnictwo w konkursie zostali nagrodzeni dyplomami i słodyczami.

Uroczystość podsumowania konkursu uświetnił występ artystyczny uczniów z klasy IIb.

Koordynatorem przebiegu konkursu na terenie szkoły była pedagog p. H. Dziarek.

11 czerwca 2014 r. klasa II b wzięła udział w XI Przeglądzie Artystycznej Działalności Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Sandomierza.

Uczniowie zdobyli:

II miejsce – w  kategorii " Śpiew - Zespoły"

III miejsce – w  kategorii "Śpiew Solo” -  Gabriela Kołodziej

Uczniowie zostali nagrodzeni pucharami i pamiątkowymi dyplomami.

Opiekun- wych. E. Grazda

9 kwietnia 2014 r. Mikołaj Kasperski zajął drugie miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Konkursu P.Poż ,,Młodzież Zapobiega pożarom", które odbyły się w Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu.Tym samym uczeń naszej szkoły przeszedł do eliminacji powiatowych, które zostały przeprowadzone w Urzędzie Gminy w Łoniowie dnia 15 kwietnia, gdzie Mikołaj zdobył trzecie miejsce. Gratulacje dla Mikołaja i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem ucznia była mgr Beata Latawiec.

20 marca 2014 roku został przeprowadzony w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Association Kangourou sans Frontieres przyznali wyróżnienie w tym konkursie następującym uczennicom z naszej szkoły: Martynie Pietrzyk - kl. III oraz Nikoli Brzostowskiej - kl. IV.

20 marca 2014 roku odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt: "Wiersze Jana Brzechwy" w języku angielskim. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów umiejętności recytatorskich, motywowanie do nauki języków obcych, stworzenie możliwości zaprezentowania swoich umiejętności językowych i artystycznych oraz rozwijanie zainteresowań literackich. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z Sandomierza oraz z okolic. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczestników z klas IV - VI. Naszą szkołę reprezentowały: NATALIA KUKUŁA recytowała wiersz "The Slouch" - "Leń", a ALEKSANDRA CIŻYŃSKA" "Duck freak" - Kaczka dziwaczka", gdzie podczas występu towarzyszyli jej uczniowie z klasy V a i IV a: Małgorzata Lis, Zuzanna Lis, Kacper Snopek, Julia Grębowiec, Nikola Gil, Dominik Ryszawa, Justyna Guźla oraz Aleksandra Mruk. Członkowie jury oceniali poprawność językową, stopień opanowania tekstu utworu, orginalność wykonania oraz wrażenia artstyczne. NATALIA KUKUŁA - zajęła I miejsce, a ALEKSANDRA ĆIŻYŃSKA - zajęła II miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego. Diękujemy nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Organizatorem konkursu była pani Marta Wyrzykowska.

6 marca 2014 roku w Szkole Podstawej nr 4 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas VI. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z Sandomierza. Naszą szkołę reprezentowała uczennica Julia Haliniarz. Jury oceniało interpretację, poprawność językową oraz ogólny wyraz artstyczny. Po burzliwych obradach jury, uczennica naszej szkoły otrzymała wyróżnienie. Opiekunem uczennicy była mgr Marta Wyrzykowska.

Dnia 27 lutego 2014 roku odbył się V Międzygminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Obrazowie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas piątych: Natalia Kukuła oraz Aleksandra Ciżyńska. Poziom uczniów szkół podstawowych był niezwykle wysoki. Jury po dość długich i burzliwych obradach przyznało III miejsce uczennicy naszej szkoły Natalii Kukule z klasy V a.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekunem uczennic była mgr Marta Wyrzykowska.

11 grudnia 2013 r. Grupa tetralna Activus zajęła III miejsce w Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych w Sandomierskim Centrum Kultury. Przesłaniem zaprezentowanego spektaklu pt. "Działania królewny Śnieżki" była promocja zdrowego stylu życia, rozpowszechnianie wzorców prozdrowotnych wśród dzieci, szerzenie kultury żywego słowa.