Kalendarium

Poniedziałek, 2022-05-23

Imieniny: Leoncjusza, Michała

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 85353811
  • Do końca roku: 222 dni
  • Do wakacji: 32 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3 

im. Armii Krajowej

ul. Flisaków 30

27 - 600 Sandomierz

budynek A tel.158322563 

budynek B tel.158322226

Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2015/2016

Laureaci Ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego dla klas 1-3  "Zuch" 2016

Laureatami są uczniowie, którzy uzyskali miejsca od 1-15

1. Maja Czajka klasa 2a miejsce 7

                                192 punkty na 200

2. Emilka Rzepka klasa 2a miejsce 9

                               185 punktów na 200

Laureatom gratulujemy.

 

 

 

19 maja 2016 roku odbył się V Konkurs Piosenki Angielskiej w Niedźwicach. 

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Koprzywnicy, Gnieszowic, Sulisławic, i Niedźwic. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Marta KołaczMarta Rękas i Igor Kucharski  jako zespół „SUPER TRIO” w piosence „Mamma Mia” z repertuaru ABBY. Jury oceniało dobór repertuaru i oryginalność, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny. Po burzliwych obradach jury, uczniowie naszej szkoły zajęli:  III miejsce.

Gratulujemy!  
Do konkursu uczniów przygotowywała pani Marta Wyrzykowska.

 

 

17 maja 2016 roku odbył się w naszej szkole  

III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt: "Poeci dzieciom" w języku angielskim. 

Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów umiejętności recytatorskich, motywowanie do nauki języków obcych, stworzenie możliwości zaprezentowania swoich umiejętności językowych i artystycznych oraz rozwijanie zainteresowań literackich. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Sandomierza oraz z okolic. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczestników z klas IV - VI. Naszą szkołę reprezentowali : IGOR KUCHARSKI, który recytował wiersz "About Greg the liar and his aunt" - "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci", gdzie podczas występu towarzyszyli mu uczniowie : Marcin Kucharski i Konrad Ląd. KACPER GŁAZ recytował wiersz  "Bad winter" – Nasza Zima Zła, a towarzyszyli mu: Maciej Walewski i Jakub Jankowski.
Członkowie jury oceniali poprawność językową, stopień opanowania tekstu utworu, oryginalność wykonania oraz wrażenia artystyczne.


IGOR KUCHARSKI  zajął  II MIEJSCE
a  KACPER GŁAZ otrzymał WYRÓŻNIENIE 

Gratulujemy! 

Organizatorem konkursu i opiekunem uczniów była pani Marta Wyrzykowska.

 

12.05.2016r odbył się  VI Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas szóstych.

 

W konkursie brało 15 uczniów ze szkół podstawowych z Sandomierza i okolic. Z  naszej szkoły wzięli udział uczniowie : Gabriela Przybyłek, Tomasz Winiarski oraz Maciej Walewski. Uczniowie przystąpili najpierw do części pisemnej która polegała na rozwiązywaniu tekstu składającego się z czterech części :

  1. Listening comprehension – rozumienie tekstu słuchanego w celu wyodrębnienia szczegółowych informacji.
  2. Reading comprehension – rozumienie tekstu czytanego – umiejętność wyszukiwania wymaganych informacji.
  3.  Use of English – test znajomości struktur gramatycznych i słownictwa.
  4. Elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych.

A następnie do części ustnej która ma na celu sprawdzenie komunikacji interaktywnej, poprawności i płynności w posługiwaniu się językiem angielskim a także zasób struktur i słownictwa oraz umiejętność prowadzenia rozmowy w języku angielskim. Uczeń losuje jeden z zestawów zawierający obrazek oraz pytania na które zobowiązany jest odpowiedzieć. Część ustna składa się z dwóch części:

  1. Opis sytuacji z życia codziennego przedstawionej na obrazku.
  2. Uzyskiwanie, udzielanie informacji.

 Uczennica Gabriela Przybyłek zajęła 1 MIEJSCE. 

Gratulujemy! 

Do konkursu uczniów przygotowywała p. Marta Wyrzykowska

 

 

11.05.2016r. odbyła się I Edycja Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej „Songowanie 2016”
w Klimontowie.

W konkursie wzięło 25 uczniów ze szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego. Z naszej szkoły wzięły udział 2 uczennice : Maja Czajka i Marta Kołacz. Występy uczestników były na bardzo wysokim poziomie artystycznym i językowym.

Uczennica  MAJA CZAJKA zajęła  I miejsce.
Do konkursu uczennice przygotowywała p .Małgorzata Skurska oraz p. Marta Wyrzykowska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

 

 ,,Młodzież Zapobiega Pożarom"

W dniu 31 marca 2016r. uczeń klasy VIa Tomasz Winiarski brał udział w eliminacjach miejskich w ogólnopolskim konkursie p.poż ,,Młodzież Zapobiega Pożarom",  w któtych zajął I miejsce i zakwalifikował się do eliminacji powiatowych, które odbyły się 8 kwietnia 2016r. w Sandomierzu. Dziękujemy Tomaszowi za reprezentowanie naszej szkoły. 

 
 

 

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

17 marca 2016r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Udział w nim wzięło 49 uczniów z klas II-VI. Każdy z uczestników otrzymał układankę logiczną "Pentomino". Konkurs wywodzi się z Australii. W 1990 r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. Od 10 lat, pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji. W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca.Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych przy Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była p. Lucyna Zimoląg.

 

DZIEŃ MATEMATYKI

Dnia 21 marca 2016 roku po raz pierwszy w szkole podstawowej obchodziliśmy ,,Dzień Matematyki’’. Był to dzień w którym ,, Królowa Nauk’’ rządziła w naszej szkole. W ramach tego święta odbył się Turniej Matematyczny pomiędzy klasami IV –VI. Turniej składał się z pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Dzień Matematyki był po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Uczniom bardzo podobała się matematyka ukazana inaczej niż zwykle. W przyszłym roku szkolnym zamierzamy kontynuować obchody Święta Matematyki. Koordynatorem imprezy była p. Lucyna Zimoląg .

 

 

 

 

2 marca odbyła się już kolejna bo aż VII edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Obrazowie. Celem konkursu jest popularyzowanie kultury krajów europejskich, doskonalenie umiejętności posługiwania się językami obcymi oraz poszerzanie umiejętności muzycznych.
W kategorii szkoły podstawowej brało udział 14 wokalistów, natomiast w kategorii gimnazjum – 12. Z naszej szkoły brały udział dwie uczennice : GABRIELA KOŁODZIEJ   z klasy IV b oraz MARTA KOŁACZ  z klasy V a.
Młodzi wykonawcy śpiewali piosenki w języku angielskim oraz niemieckim.

Jury oceniało ich warunki głosowe, interpretację, poprawność językową i ogólny wyraz artystyczny. Po burzliwych obradach jury uczennica naszej szkoły MARTA KOŁACZ zdobyła WYRÓŻNIENIE

Do konkursu uczennice przygotowywała pani Marta Wyrzykowska

     

           

 

 

4 marca odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z języka angielskiego „SYMBOLS OF THE UNITED KINGDOM”. Każdy z uczestników miał za zadanie przygotować pracę plastyczną o charakterze przestrzennym będącą symbolem wizytówki państwa brytyjskiego.

Jury w składzie: p. Marta Wyrzykowska, p. Agata Frydryk, p. Beata Latawiec i p. Małgorzata Skurska wyłoniło 9 zwycięzców z każdej grupy wiekowej 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasa 4

I  miejsce: Hubert Podyma

II miejsce: Olga Grabowska

III miejsce: Marcin Kucharski

 

Klasa 5

I miejsce: Marta Kołacz

II miejsce: Martyna Pietrzyk

III miejsce: Konrad Ląd

 

Klasa 6

I miejsce: Klaudia Pawlik 

II miejsce: Wojciech Rękas

III miejsce: Alicja Złotek

Pozostałe osoby otrzymały WYRÓŻNIENIE, a są to: Wiktoria Głogowska, Paweł Bednarz, Jakub Surma, Wiktoria Gielerak, Karolina Juda, Maciej Kabata, Kowalik Mateusz, Igor Kucharski, Zofia Prokopowicz, Patryk Adamczyk, Anna Chmiel, Jakub Ćwik, Koryna Gil, Wiktor Głogowski, Weronika Małuszyńska, Klaudia Śmigała, Oliwia Winiarczyk, Anna Fularska, Mateusz Mędrek, Tomasz Winiarski, Jakub Wrona. Organizatorem konkursu była p. Marta Wyrzykowska

Gratulujemy!